دلایل ارائه فاکتور فروش به مشتری

چکیده مقاله:

در این مقاله دلایل ارائه فاکتور فروش به مشتری را توضیح داده ایم. راه کارهای متفاوتی برای افزایش فروش وجود دارد، یکی از راه کارهایی که امتحان خود را پس داده است ایجاد صندوق فروشگاهی و ارائه فاکتور و قیمت به مشتریان است. شما به عنوان صاحب یک کسب و کار باید انگیزه کافی در مشتری خود ایجاد کنید که همیشه از شما بخرند و برای این کار دلیل قانع کننده داشته باشد. راهکار “فروشگاه های تخفیفی” روشی است که در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته است. در واقع فروشگاه های تخفیفی با استفاده تکنیک های روانشناسی فروش سعی در فروش بیشتر محصولات خود دارند. مشتری به دولیل کالای مورد نیاز خود را از شما می خرد. اول اینکه مطمئن شود با خرید از شما جنس خوب با پرداخت بهای مناسب خریده است و دوم اینکه بترسد کالا با قیمت مربوطه کم است و یا تمام می شود و فردا دیگر امکان خرید با این شرایط را ندارد در این دو حالت مشتری بی درنگ از شما خرید می کند. در این مقاله یکی از راه کارهای مطمئن مهندسی شده فروش را خدمتتان ارائه میدهیم.

متن مقاله:

یکی از راه کارهای فروش محصولات این است که بفهمیم مشتری چگونه فکر می کند، معمولا مشتریان به چند دلیل مهم که در ذهن خود دارند خرید می کنند. همه این دلایل مربوط به رفع نیازهای آنها می باشد. بیشتر مشتریان بدلیل اینکه در خریدهای قبلی خود چندین بار شکست خورده اند و در مقابل پولی که پرداخت کرده اند، کالا یا خدمات مناسبی نگرفته اند، هنگام خرید کردن بسیار احتیاط می کنند. شما باید بدانید که مشتریان عاشق خرید کردن هستند ولی از اینکه کسی بخواهد چیزی را به آنها بفروشد متنفر هستند. صاحبین فروشگاه و کسب و کارها همواره باید حسن نیت خود را به مشتری نشان دهند و در نقشی ظاهر شوند که می خواهند به مشتری کمک کنند.

یک فروشنده ای که همواره سعی دارد فروش خود را افزایش دهد، باید طرز تفکر مشتری را بشناسد و از راه کارهای مناسب برای افزایش فروش استفاده کند. در ادامه این مقاله یکی از این طرز تفکر مشتریان را با هم بررسی میکنیم و راه کاری معرفی کنیم که بسیاری از کسب و کارها از آن نتیحه گرفتند.

اگر شما صاحب یک فروشگاه هستید و میخواهید در شهر یا محله خود معروف شوید و بیشتر از فروش معمول و یکنواخت خود درآمد کسب کنید در قدم اول باید به مشتری خود فاکتور ارائه بدهید

اما فکتور فروش باید چه خصوصیاتی داشته باشد، در ادامه توضیح می دهیم.

شما باید در فاکتور قید کنید که با بقیه تفاوت دارید. یکی از روشهای ایجاد تفاوت را در ادامه بررسی می کنیم.

استفاده از روش "فروشگاه های تخفیفی"

در این نوشتار قصد داریم چند مورد از علت های دادن فاکتور فروش به مشتری را خدمتتان توضیح دهیم و نقش آن را در افزایش فروش شرح دهیم.

یکی از روشهایی که در روانشناسی فروش مورد تحقیق قرارگرفته است روش “فروشگاه های تخفیفی” می باشد، این فروشگاه ها که اغلب به صورت زنجیره ای فعالیت می کنند، با تبلیغات گسترده در شهر و حتی تلویزیون سعی دارند این احساس را در مشتری ایجاد کنند که با خرید از آنها سود کرده است. البته گاهی اوقات روشهای غیر اخلاقی هم به کار می برند که تاثیر عکس دارد و مشتری هوشمند شما اگر بفهمد که کلاه سرش رفته است، هرگز پا در فروشگاه شما نمی گذارد.

مشتریان معمولا می توانند کالای مورد نیاز خود را از بین ده ها فروشنده خریداری کنند، در این رقابت فشرده ، فروشگاهی که کالای خود را فقط با قیمت روی جلد بفروشد، تفاوتی بین خود و دیگران ایجاد نکرده است. اما اینکه چرا باید مشتری باید حتما از شما بخرد نیاز به انگیزه کافی دارد. سود کردن از خرید یکی از این روشهای ایجاد انگیزه است. اینکه چطور به مشتری اطلاع دهیم که با خرید از ما سود می کند نیاز به استفاده از تجیهزات فروشگاهی مناسب و صدور فاکتور تبلیغاتی دارد.

اینکه شما به مشتری فاکتور می دهید در ظاهر به او خدماتی ارائه می کنید، ولی این خدمات در واقع برگه تبلیغاتی از نام فروشگاه شما است که منجر می شود او از خریدش راضی باشد و این رضایت در کنار نام فروشگاه شما در ذهنش نقش ببندد. با این کار او مجددا به شما مراجعه می کند و در نزد دیگران از شما تبلیغ کند.

ارائه این خدمات به مشتریان مستلزم هزینه اولیه برای ایجاد صندوق فروش است. در نگاه اول از دید بسیاری از فروشندگان این هزینه ها غیر معقول و غیر منطقی است، زیرا آنها به شرایط و درآمد یکنواخت خود راضی شده اند و قصد توسعه و درآمد بیشتر را ندارند. اما نقطه عطف اینجاست که این هزینه ها برای فروشندگانی که به دنبال افزایش فروش روزانه خود هستند و حد مرزی برای آن نمی شناسند، یک سرمایه گذاری بسیار مطمئن و منطقی می باشد و چندین برابر هزینه های آن به سرعت باز می گردد.

در این موارد مشاهده می شود دو فروشگاه با شرایط یکسان کار خود را شروع کرده اند ولی بعد از مدتی جایگاه آنها متفاوت است.

درج قیمت روی قفسه ها و مقایسه آن با قیمت فروشگاه همچنین ارائه فاکتور به همه مشتریان با لوگوی فروشگاه راه کارهایی است بطور تضمینی بر فروش و اعتبار شما می افزاید.

برای کسب مشاوره رایگان در مورد نرم افزارهای حسابداری و فروشگاهی با امکانات بسیار گسترده با مشاورین ما تماس حاصل نمایید. این مقاله فقط چند مورد از دلایل ارائه فاکتور فروش به مشتری را معرفی نموده است، در مقالات بعدی دلایل و مطالب بیشتری را خدمتتان ارائه خواهیم داد.

شرکت کیان پرداز تولید کننده انواع نرم افزارهای حسابداری، فروشگاهی و فروشگاه های زنجیره ای می باشد و برای اصناف مختلف راهکارهای مناسبی ارائه داده است.

آدرس ها

  • آدرس: تهران – میدان ولیعصر – کوچه شقایق – پلاک 8 – واحد 5
  • ساعت و روزهای کازی: شنبه تا پنج شنبه / 9:30 PM– 8:00 AM
  • ساعت تماس واحد فروش همه روزه می باشد

تماس با ما

  • تلفن تماس : 91006670-021
  • ارتباط با واتساپ واحد فروش
  • 989192548176+
  • تماس با واحد فروش (ساعات غیر کاری)
  • 989192548176+

کیان پرداز در شبکه های اجتماعی