*** مرکز تماس کیان پرداز : 02191006670 (15 خط) ***

زیرسیستم(ماژول) مؤدیان نرم افزار کیان پرداز

با زیر سیستم مودیان نرم افزار کیان پرداز، به سامانه مودیان متصل شوید

با گـروه نرم افزاری کیان پرداز می تـوانید نگرانی خود را از ارسال فاکتورهایی که به سامانه مؤدیان را دارید رفع نمایید.

گروه نرم افزاری کیان پرداز با تولیــد زیر سیــستم و مـــاژول مؤدیان کیان پرداز ، توانسته است به کمک کاربران برای رفع این مشکل اقدام نماید.با مشاوره با تیم واحد فروش و با تهیه ماژول مؤدیان کـیان پرداز می توانید فاکتورهایی را که خودتان انتخاب می کنید را به سامانه مؤدیان با حالت های مختلف ارسال نمایید .

مودیان کیان پردازتوضیحات کلی از سامانه مودیان و توضیحات مربوط به آن

سامانه مودیان ، یک سامانه برخط است که اشخاص مشمول مالیاتی موظف هستند که در آن ثبت نام کرده و کارهای مالیاتی خود را نجام دهند.

 همچنین گاهی اوقات ممکن است که برخی از افراد حقیقی یا حقوقی مشمول پرداخت مالیات نشوند اما می‌توانند از طریق این سامانه نسبت به صدور صورت حساب الکترونیکی اقدام نمایند.

سازمان امور مالیاتی کشور با هدف تسهیل کار مودیان مالیاتی و جلوگیری از مراجعه حضوری این افراد سامانه‌ای را تحت عنوان سامانه مودیان کشور

 راه اندازی کرده استسامانه مودیان یک سامانه برخط است و تمامی مودیان مالیاتیموظف هستند که در این سامانه ثبت نام کنند.

سامانه مودیان از سال ۱۳۹۷ راه اندازی شده و قوانین خاص خود را دارد.

چند نکته از سامانه مودیان

صورت حساب الکترونیکی مالیاتی چیست؟ در ماده 169 قانون مالیات‌های مستقیم، به نحوه و چگونگی معاملات اشخاص حقوقی با دیگر اشخاص اشاره شده است. همچنین در این ماده توضیحاتی در خصوص صورت حساب الکترونیکی مالیاتی آورده شده است. اشخاص برای داشتن شماره اقتصادی منحصر در معاملات موظف هستند؛ در سامانه مودیان نسبت به صدور صورتحساب الکترونیکی اقدام نمایند.

 

بنابراین باتوجه به توضیحاتی که ذکر نمودیم؛
باید بدانید که صورت حساب الکترونیکی مالیاتی یک نوع صورتحساب فروش می‌باشد، که اشخاص حقوقی و یا صاحبان مشاغل برای آن که معاملاتشان انجام گیرد، از فرودین ماه سال 1402 باید آن را تنظیم نمایند
.

 

مهمترین نکات فاکتور فروش در سامانه مودیان در بخشنامه جدید یادآوری شده است، که از فروردین و تیرماه سال 1402 اشخاص حقوقی و صاحبان مشاغل باید تمامی فاکتورهای فروشخود را در سامانه مودیان ثبت نمایند.بنابراین برای ثبت فاکتور فروش در سامانهمودیان، باید نکاتی را درنظربگیرید.

اولین و مهم‌ترین نکته ثبت فاکتور فروش در سامانه مودیان، این است که بعد از ثبت فاکتورها، دیگر امکان اصلاح و ویرایش آن‌هاوجود ندارد. در ادامه مهم ترین نکات و پرسش های مربوط به سامانه مودیان مالیاتی را بررسی می‌کنیم.

 

سقف مبلغ صدور فاکتور فروش چقدر می‌باشد؟

میزان مبلغ صدور و ثبت فاکتور در سامانه مودیان مالیاتی چه میزان است؟ برای پاسخ به این سوال به بخشنامه‌ای که سازمان امور مالیاتی کشور ابلاغ نموده است؛ اشاره می‌کنیم. طبق تبصره 1 ماده 3 قانون برگزاری مناقصاتمصوب امور اقتصادی و دارایی کشور، سقف مبلغ ارسال صورتحساب مالیاتی، برای معاملات کوچک یک میلیارد ریال، همچنین برای معاملات متوسط از یک میلیارد ریال تا میلیارد ریال و برای معاملات بزرگ مازاد بر ده میلیارد ریال می‌باشد.

سامانه مودیان کیان پرداز

سامانه مودیان کیان پرداز سامانه‌ای است که جهت ارسال صورتحسابهای الکترونیکی کاربران نرم افزار کیان پرداز طراحی شده و امکان ارسال اطلاعات مورد نیازکاربران در  سامانه مودیان سازمان امور مالیاتی از نرم‌افزار کیان پرداز و ارسال مستقیم آن را به سامانه مودیان فراهم می‌کند.

نرم افزار مودیان کیان پرداز به شما کمک می کند بدون نیاز به دانش بالای مالیاتی، کارهای مربوط به فاکتورهای رسمی خود را انجام داده و فاکتور فروش صادر کرده و آن را با ساده ترین راه حل ها به سامانه مودیان مالیاتی ارسال نمایید.

با توجه به نیاز کسب و کارها و صنف ها نرم افزار حسابداری کیان پرداز با جدیدترین امکانات روز و منطبق با قوانین سازمان مالیاتی کشور ، یک نرم افزار واسط ارسال صورت حساب الکترونیکی به سازمان را طراحی و تولید کرده که کاربران نرم افزار حسابداری کیان پرداز به راحتی می توانند فاکتورهای فروش خود را با زدن یک دکمه به سازمان ارسال کنند.

 • ارسال صورتحساب لحظه ای به سامانه
 • ارسال صورتحساب فروش،اصلاحی و ابطالی
 • ارسال صورتحساب برگشت از فروش و اصلاح
 • مشاهده وضعیت های صورتحساب های ارسالی و بررسی آن ها
 • مشاهده استعلام ها
 • ثبت واحد ها و گروه های کالایی
 • ارسال دستی صورتحساب های ابطالی
 • دارای منو جدا و مستقل زیر سیستم مودیان
 • امکان خودکار یا غیر خودکار کردن اسناد ارسالی
 • ارسال صورتحساب های خدماتی
مودیان کیان پردازچه کسانی باید در سامانه مودیان ثبت نام کنند؟ (مشمولین ثبت نام در سامانه مودیان)

چه کسانی باید در سامانه مودیان ثبت نام کنند؟ (مشمولین ثبت نام در سامانه مودیان)


مهم‌ترین فاکتور برای تشخیص اینکه چه افراد و اشخاصی مشمولین ثبت نام در سامانه مودیان هستند، طبق قانون تعریف می‌شود. در توضیح بیشتر قانون ثبت نام افراد حقیقی و حقوقی در سامانه مودیان مالیاتی، بندهای مختلفی به ضمیمه آن منتشر شده است که به صورت جزیی توضیح می‌دهد که دقیقا چه افرادی مشمولین ثبت نام در سامانه مودیان هستند. 

توضیح ساده‌تر آنکه می‌توان مشمولین ثبت نام در سامانه مودیان را به دو گروه کلی تقسیم‌ بندی کرد. این دو گروه باید علاوه بر ثبت اظهار نامه مالیاتی خود، در سامانه مودیان مالیاتی هم ثبت نام کنند.


۱) افراد حقیقی: اولین گروهی که باید در این سامانه ثبت نام کنند، آن دسته از افراد حقیقی هستند که خودشان صاحبان مشاغل و واحدهای مختلف تولید، فروش و… هستند. طبق قانون واحد آن‌ها می‌تواند صنفی یا غیر صنفی باشد.

۲) افراد حقوقی: تمامی افراد حقوقی کلیه شرکت‌های تجاری و اشخاص حقوقی غیر تجاری در این دسته قرار می‌گیرند.

سامانه مودیان کیان پرداز ، با قابلیت اتصال به نرم افزارهای حسابداری کیان پرداز

سامانه مودیان
اتصال نرم افزار به مودیان

سوال های مربوط به سامانه مودیان

  • چگونه می‌شود پس از ثبت فاکتور آن را در سامانه ویرایش کرد؟

   پس از ثبت فاکتور در سامانه مودیان، امکان اصلاح اطلاعات درج شده وجود ندارد.
   برای ویرایش اشتباه فاکتور، باید صورتحساب اصلاحی ارسال کنید و یا اقدام به ابطال فاکتور نمایید. بنابراین برای راحتی کار خویش و دوباره کاری نشدن ثبت‌ها دقت لازم را داشته باشید

    • چه افرادی باید در سامانه مودیان مالیاتی ثبت نام کنند؟

     تمامی صاحبان مشاغل و اشخاص حقوقی موضوع فصل­‌های چهار و پنج باب سوم قانون مالیات‌های مستقیم مصوب 1366/03/12 با اصلاحات و الحاقات بعدی، مشمول ثبت نام در سامانه مودیان مالیاتی هستند

     • تکلیف مودیانی که بعد از تاریخ فراخوان فعالیت رسمی دارند چیست؟

     مودیانی که بعد از تاریخ فراخوان شروع به فعالیت رسمی نموده‌اند، تاریخ شروع فعالیت آن‌ها به عنوان تاریخ مشمولیت شناخته می­‌شود. از تاریخ مشمولیت مودیان ملزم به صدور و ارسال صورتحساب الکترونیکی به سامانه مودیان هستند.

     • سقف مبلغ صدور فاکتور فروش چقدر می‌باشد؟

     طبق تبصره 1 ماده 3 قانون برگزاری مناقصات مصوب امور اقتصادی و دارایی کشور، سقف مبلغ ارسال صورتحساب مالیاتی، برای معاملات کوچک یک میلیارد ریال، همچنین برای معاملات متوسط از یک میلیارد ریال تا ده میلیارد ریال و برای معاملات بزرگ مازاد بر ده میلیارد ریال می‌باشد.

     • ﻣﻨﻈﻮﺭ ﺍﺯ شرکت‌های ﻣﻌﺘﻤﺪ ﺍﺭﺍﺋﻪﻛﻨﻨﺪﻩ ﺧﺪﻣﺎﺕ ﻣﺎﻟﻴﺎتی ﭼﻴﺴﺖ؟

     شرکت‌های معتمد، اشخاص حقوقی مورد تأیید سازمان امور مالیاتی هستند که فرایند ارسال صورت‌حساب ﺍﻟﻜﺘﺮﻭﻧﻴکی به سامانه مودیان را پیش می‌برند.

     • آیا امکان ارسال آفلاین در سامانه مودیان وجود دارد؟

     ممکن است برای برخی از افراد سوال پیش آید، که آیا می‌توانیم صورت حساب‌های فروش خود را به صورت آفلاین به سامانه مودیان ارسال نماییم. اشخاص حقوقی و صاحبان مشاغل می‌توانند ثبت فاکتور در سامانه مودیان مالیاتی و ارسال صورت حساب مالیاتی را به صورت آفلاین و از طریق نرم افزار ttms انجام دهند

     • قیمت و هزینه ماژول سامانه مودیان چقدر می باشد؟
     برای اطلاع از هزینه نرم افزار مودیان با واحد فروش کیان پرداز تماس حاصل نمایید.

     •  ثبت نام‌های حقیقی انفرادی و مشارکت چه تفاوتی با هم دارند و چطور قابل تبدیل هستند؟
     چنانچه شما هیچ شراکت و شریکی نداشته باشید ثبت نام شما انفرادی خواهد بود و اگر حداقل یک شریک با درصد بیشتر از صفر داشته باشید ثبت نام شما مشارکتی است. علاوه بر این امکان تغییر یک ثبت نام از مشارکت به انفرادی و برعکس امکان پذیر نیست.