مشاوره فروش : 02191006670 (15 خط)

10 معیار خرید در تهیه نرم افزار حسابداری که باید بدانیم

10 معیار خرید در تهیه نرم افزار حسابداری که باید بدانیم

در این مقاله کوتاه به بررسی معیارها و نکات مهم در خرید و تهیه نرم افزار حسابداری برای کسب و کار خودمان می پردازیم

در زمانهای گذشته و دور حسابداری به صورت دستی، کاغذی و سنتی انجام می‌گرفته است. شیوه سنتی حسابداری بسیار زمان‌بر و پرخطا بوده و همچنین احتمال خطا در آن زیاد بوده است. امروزه سازمانها، شرکت‌ها، ادارات و غیره با خرید نرم افزار حسابداری، امور حسابداری و مالی سازمان خود را به انجام میرسانند. نرم افزارهای حسابداری امکانات ویژه‌ای را در اختیار افراد قرار میدهد.

با توجه به اینکه امروزه تعداد زیادی نرم افزار های حسابداری با قابلیت های متنوع به بازار ارائه شده است و این امر موجب سردرگمی کاربران در انتخاب نرم افزار مناسب می شود. اشخاص و سازمان های زیادی در زمینه تولید و طراحی نرم افزار های حسابداری سرمایه گذازی کرده اند هریک از آن ها مدعی، امکانات ویژه برای افزایش کارایی و کیفیت در زمینه های مختلف کسب کار را دارند که از رنج قیمتی متفاوتی برخودارند.

برای خرید نرم افزار حسابداری به این نکات توجه کنید

خرید نرم افزار حسابداری یکی از نیازهای مهم و ضروری هر سازمان ، شرکت و فروشگاهی است. از آنجایی که امروزه انواع مختلف نرم افزارهای حسابداری روانه بازار شده اند، بهتر است در گام نخست باید با نوع نیاز خود و کارآیی که این نوع نرم افزارها دارند، آشنا شوید. در وهله بعدی اقدام به برگزیدن بهترین نوع نرم افزار متناسب با نیازهای خود کنید. در ادامه ویژگیها و اطلاعاتی را که باید قبل از خرید نرم افزار به آنها توجه کنید، در اختیار شما قرار میدهیم.

این نکته نیز برایتان بسیار مهم باشد که محیط نرم افزار می بایست ساده و روان باشد تا کاربران بتوانند براحتی از آن استفاده کرده و نتایج کار خود را بدرستی ببینند. با توجه به نوع نیاز خود وکسب و کارتان، نرم افزار مناسب را برگزینید. اگر کسب و کار محدود و کوچکی دارید، لازم نیست نگران خرید نرم افزار حسابداری باشید! نرم افزار حسابداری مورد‌نظر شما بسیار مقرون به صرفه است و پاسخگوی نیازهای شما‌ست. اگر خودتان صاحب کسب و کار هستید، کارمندی ندارید، گردش موجودی شما پایین است و مشتریهای اندکی دارید؛ نرم افزارهای پایه همچون نرم افزار حسابداری مالی گزینهای مطلوب پیشنهادی برای شماست.

امروزه شیوه سنتی حسابداری جای خود را به حسابداری سیستمی داده است. شیوه سنتی حسابداری روشی زمان‌بر و پر‌خطا بود و امروزه دیگر کاربردی در فروشگاه ها ، سازمانها و مراکز بزرگتر ندارد؛ بنابراین سازمانها، ادارات و غیره درصدد خرید نرم افزار حسابداری برآمده‌اند. در این نوشتار قبل از خرید نرم افزارهای حسابداری به ویژگیهای مهم آن پرداختیم.

و نکته مهمی که در این قسمت به صورت کوتاه به آن می پردازیم این هست که قبل از خرید نرم افزار سعی کنید با کارشناسان فروش متخصص شرکت مربوط تماس حاصل نمایید تا اطلاعات بیشتری در اختیارتان قرار دهند.

از همان راهنمایی های اولیه متخصصان فروش میتوان قدرت آن شرکت نرم افزاری را سنجید و در صورت این که با صداقت و تخصص لازم شما را در خرید نرم افزار حسابداری راهنمایی نمایند میتوانید براحتی به آن شرکت نرم افزاری اعتماد نمایید.

و در نهایت به این 10 معیار مهم می پردازیم:

10معیار اصلی در انتخاب نرم افزار حسابداری چیست؟

 

۱-سوابق شرکت نرم افزاری و میزان نصب ها و تحویل هایش

۲-سهولت کاربر و روان بودن استفاده از نرم افزار

۳-یکپارچگی ماژول ها و زیر سیستمهای نرم افزار

۴-ضمانتهای لازم برای پشتیبانی مستمر و پیگیر

۵-استفاده از تکنولوژی های بروز در نرم افزار تولید شده

۶-داشتن امکانات لازم برای صنف خود

۷-تجربیات موفق مشتریان در استفاده از نرم افزار

۸- پویا بودن نرم افزار و آبدیت ها و بروز رسانی های مداوم

۹-متخصص بودن کارمندان در همه واحد های فروش و پشتیبانی و…

۱۰-رضایتمندی مشتریان استفاده کننده از نرم افزار

.

.

محمد امین محمدی – مدیر فروش نرم افزار حسابداری کیان پرداز